Temel Cimnastik Eğitimi

Sporun insan yaşamı için önemi, pek çok sağlık otoritesi tarafından onyıllardır söylenmekte ve bunun üzerine yapılmakta olan her yeni araştırma bahsi geçen olguyu desteklemektedir. Yapılan araştırmalarda, özellikle çocukluk döneminde spora başlayan bireylerin spor yapmamış bireylere oranla, genel motor becerileri ve hayat kaliteleri açısından çok daha iyi yerlerde oldukları görülmektedir. Fiziksel ve ruhsal gelişim açısından bakıldığında sporun yeri ilk sıralardadır. Bu nedenle, özellikle çocukları spora yönlendirmek onlar için yapılabilecek en iyi yatırımlardan biridir.
 

Spor dalları içerisinde cimnastiğin önemli bir yeri vardır. Cimnastik, vücut koordinasyonu, denge, dayanıklılık ve güç gibi birçok kavramı içeren ve prensip edinen bir spor dalıdır. Cimnastik, vücudun doğal hareketlerini kullanır. Bu hareketler esnasında vücuttaki tüm kasları çalıştırır ve motor becerileri kuvvetlendirir. Aynı zamanda, ruhsal olarak rahatlamayı sağlar. Diğer birçok spor dalının en önemli unsuru olan rekabet, cimnastikte yoktur. Cimnastik çoğunlukla bireyseldir ve size yarışmanızı söylemez. Kendi vücut hareketlerinizi kullanırsınız ve bu rahatlamanızı sağlar. Yani, kazanan ya da kaybeden bu spor dalında yoktur. Hayatın her alanında bir yarış içerisinde olan çocuklarımızın rahatlaması ve sosyal becerilerini geliştirmesi için en uygun spor dallarından biridir. Ayrıca, denge ve vücut koordinasyonu konusunda çalışmak için en uygun spor dalıdır. Bu yönüyle, çeşitli motor becerisi güçlükleri yaşayan çocuklarımız için de en uygun spor dalı olma özelliğine sahiptir. Fiziksel gelişime olduğu kadar zihinsel gelişime de katkı sağlayan cimnastik, sizleri sağlıklı bir yaşama yönlendirmenin yanı sıra daha sağlıklı bir psikolojiye sahip olmanızın da yolunu açacaktır.
 

Temel Cimnastik Eğitimi, cimnastiğin temel prensibi olan koordinasyon, denge,  dayanıklılık ve güç gibi kavramlar üzerinden ilerleyerek bireyin çok daha stabil motor kabiliyetlerine erişmesine olanak sağlar. YNS Cimnastik Merkezi olarak, temel cimnastik eğitimi ile çocuklarımızın hem bugününe hem de geleceğine yatırım yapmanızı sağlıyoruz. Bu eğitim ile çocuklara, daha güçlü bir beden ve daha başarılı bir sosyal yaşam vaat ediyoruz. Fiziksel ve ruhsal gelişimini doğru şekilde tamamlayan çocukların özgüveni yüksek ve başarılı bireyler olacağını biliyoruz.

Whatsapp
Whatsapp